4 interesujące przykłady kryptowalut

Świat kryptowalut przyciąga niezliczoną ilość inwestorów. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Podobnie, jak kryptowalut, które pozwalają zyskać ogromne pieniądze, jak również…je stracić.

Nie o zyskach i stratach będzie mowa, ale o tym, jakie obecnie można spotkać altcoiny i coiny na rynku.

Różnorodne kryptowaluty

Wszystkie są inne, chociaż łączy je jeden element – technologia łańcucha bloków, jaka stoi u podstaw. Wśród najczęściej spotykanych kryptowalut można spotkać:

  1. Bitcoiny – BTC. Król jest tylko jeden i jest nim ta oto waluta, która została stworzona przez tajemniczego Satoshi Nakamoto. Pojawiła się w roku 2008 i dzisiaj osiąga największą wartość. Osoby, które kupiły ją na samym początku, dzisiaj mogą same siebie nazywać szczęściarzami.
  2. Etherum – ETH. Tak naprawdę Ethereum to nazwa platformy, a Ether to nazwa altcoina. Używa się tej cyfrowej monety po to, aby uregulować należności za użytkowanie tej platformy. Ethereum jest również platformą, która ściśle powiązana jest z tokenami NFT.
  3. Dogecoin – DOGE. Kryptowaluta, jaka powstała w roku 2013, przez programistów Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera. Aż trudno uwierzyć, że jest to moneta, która tak naprawdę miała być żartem. 8 maja 2021 roku to historyczny moment, kiedy to DOGE osiągnął rekordową kapitalizację rzędu 92 milionów dolarów amerykańskich. Tutaj więcej o tym czy Dogecoin to niewinny żart, czy faktyczna metoda płatności.
  4. Litecoin – znaczący rywal dla BTC, ale już dzisiaj wiadomo, że nie jest ta moneta w stanie pobić króla. Zdecydowaną zaletą tej monety jest to, że pomaga ona zatwierdzić transakcje w zdecydowanie szybszy sposób niż ma się to w przypadku BTC. Jej twórcy mają nadzieję, że w przyszłości będzie można ją wykorzystać do regulacji za różne dobra i usługi.