Czy na blogu o niszowej kategorii da się zarobić?

Blogi można założyć na różne tematy, na te popularne i chętnie odwiedzane przez duże grono użytkowników, ale także na tematy mniej popularne lub niszowe. Zazwyczaj każdy na swoim blogu chciałby zarabiać, nawet jeśli blog powstał jako hobby i pasja to miło byłoby na nim zarabiać.

Zarabianie na blogu to obszerny temat, a jednym z takich tematów może być „czy zarabianie na niszowym blogu jest możliwe”. Odpowiedź brzmi to zależy. Jeżeli blog jest za bardzo niszowy i będąc nawet w TOP wyszukiwarki w danym temacie nie generuje dużego ruchu, to ciężko będzie na nim zarabiać, zapewne będzie to zarabianie jakiś niewielkich kwot, ale np. o drugiej wypłacie można zapomnieć. Ruch na blogu to podstawa, pozwala zarabiać z reklam, reflinków i przyciąga potencjalnych reklamodawców, czy sponsorów.

Ciężko też zarobić na blogu, którego tematyka nie ma potencjału zarobkowego, trudno jest coś sensownego reklamować i trzeba liczyć jedynie na ruch i pieniądze z reklam na przykład od Google. Oczywiście zawsze można zareklamować jakiś produkt, usługę kompletnie niezwiązaną z tematyką bloga, ale wtedy raczej nie ma co liczyć na dużą aktywność i zainteresowanie użytkowników, zapewne zainteresują się tym jakieś jednostki. Często w internecie można przeczytać, że zarabianie na blogu jest dla każdego i jest to jak najbardziej prawda nie ma żadnych ograniczeń, można założyć blog w kilkanaście minut i zacząć na nim zarabiać. Jednak problemem jest jakie będą to kwoty, bo nie wszystkie blogi mają potencjał zarobkowy.

Zarabianie między innymi na blogu o bardzo niszowej tematyce to duże wyzwanie, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Jedno jest pewne jeżeli chodzi o zarabianie, to blogi nie są równe. Jedne mogą zarabiać 5- cyfrowe kwoty miesięcznie a inne kilkaset złotych i nie zawsze zależy to od właściciela bloga.