Konto oszczędnościowe – jakie wybrać?

Czy naprawdę potrzebujesz kolejne konto oszczędnościowe? Skoro obecne świetnie spełnia swoją funkcję. Ile telefonów już odebrałeś z uprzejmym: „Nasz bank proponuje Panu/Pani ciekawy produkt.

Nowe konto oszczędnościowe”. Specjalna promocja, która dotyczy tego produktu wiąże się jednak ze spełnieniem kilku warunków, które już nie są tak do końca dla nas korzystne. Cóż więc zrobić. Przede wszystkim zorientować się jak sytuacja wygląda u konkurencji. Konto oszczędnościowe to produkt, który jest w ofercie prawie każdego banku. Stąd ważne jest rozeznanie, czy inny bank nie zaoferuje nam czegoś lepszego. Być może oprocentowanie na takim koncie nie jest do końca nas satysfakcjonujące, to jest to dobry sposób by uchronić nasze zgromadzone środki przed utratą wartości. Dlatego warto pochylić się nad ofertami, które są obecnie na rynku i podjąć właściwą decyzję. Czy w związku z tym będziemy musieli zmienić miejsce prowadzenia naszego rachunku osobistego?

Z dużym prawdopodobieństwem tak. Ponieważ z reguły konto oszczędnościowe jest powiązane z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym.