Co to jest Cash Back?

Banki coraz częściej proponują swoim klientom różne udogodnienia, programy i promocje. Dzięki temu klienci oszczędzają i otrzymują dodatkowe korzyści, a bank zyskuje wiernego i zadowolonego klienta. Nową usługą mającą ułatwić wypłacanie pieniędzy klientom jest Cash back. Dzięki niej klient przy płaceniu kartą w sklepie może jednocześnie wypłacić pieniądze.

Na czym to polega? Przy płatności kartą debetową prosimy sprzedawcę o usługę Cash Back. Wtedy odpowiednia kwota przelewana jest z konta kupującego na konto sprzedawcy. Kwota wypłacana może być większa, niż kwota płatności. Należy jedynie pamiętać, że nie wszystkie sklepy i punkty usługowe proponują tego typu usługę. Dlatego najlepiej zapytać sprzedawcy, czy oferują Cash Back.

Ile to kosztuje? Samo wypłacanie pieniędzy w ten sposób najczęściej nie jest objęte prowizją. Zależy to jednak od rodzaju konta, jakie posiadamy. Dodatkowe opłaty mogą też się wiązać z limitem na karcie debetowej.
Czy są jakieś dodatkowe korzyści? Oczywiście. Cash Back to też rodzaj bonusu. Bank co roku, bądź co miesiąc może wypłacać część kwoty, jaką wydaliśmy płacąc kartą. Jak widać zatem, z tą usługą wiąże się wiele udogodnień, dlatego warto zastanowić się nad jej aktywowaniem w naszym, banku.